Esmu pacients, kam pēc nopietnas saslimšanas regulāri jāiziet svarīgas pārbaudes dažādās medicīnas iestādēs, jāveic asins analīzes, MR, USG un citi izmeklējumi. Tā kā centralizētas e-veselības sistēmas pie mums Latvijā nav, nereti radās situācijas, kad ir izšķiroši svarīga vizīte pie speciālista, bet rezultātu tikko izietai vizuālajai diagnostikai, piemēram, magnētiskajai rezonansei, vēl nav. Bez Datamed situācija būtu sarežģīta, jo speciālists nekādā veidā nevar izdarīt korektus secinājumus par turpmāko terapiju bez izmeklējumu rezultātiem, līdz ar to man būtu jāpiesakās 3-4 mēnešu rindā vēlreiz, lai tiktu pie ārstēšanas, tādējādi riskējot ar savu veselību.
Vēl viena problemātiska situācija ir veidojumu uzraudzība dinamikā - ja es radiologam varu iedot savu paroli un pieeju manu iepriekšējo izmeklējumu bildēm, viņš spēj precīzāk aprakstīt situāciju kontekstā un salīdzināt veidojumu izmaiņas. Bez šādas iespējas ir risks, ka viņš salīdzinās attēlu ar kādā citā gadā veiktu izmeklējumu, kas ir pieejams konkrētajā medicīnas iestādē, bet ne pašu pēdējo, kas ir tapis uz cita aparāta un citā vietā, līdz ar to zudīs konteksts.

Pieeja Datamed sistēmai īpaši noder pašlaik - situācijā, kad esmu pārvākusies uz dzīvi citā valstī un ir jāturpina hroniskas slimības uzraudzība, man nav speciāli jābrauc uz Latviju un jāizskraida neskaitāmas iestādes, prasot izrakstus, diagnostikas attēlus un citus datus, sistēmā varu pat ierakstīt diskā savas MR bildes. Ņemot vērā to, ka izmeklējumu trūkums apdraud pareizu diagnostiku un slimības uzraudzību, Datamed pieprasītā maksa šķiet pavisam sīka, turklāt nejūtos nekādā veidā maldināta par manu personīgo datu apstrādi.

Aicinu sabiedrību mazliet aizdomāties par to, cik svarīga ir savu medicīnas datu pieejamība - bez precīzas ārstam iesniedzamas informācijas pastāv liela iespēja, ka ārstēšanā būs kļūdas.

Anonīms pacients

 

Gribu izteikt atbalstu  tam, ko dara DATAMED.  Es  strādāju VDEĀVK Liepājas nodaļā (invaliditātes ekspertīze) un jau vismaz  pāris gadus izmantoju iespēju apskatīt pacientu radioloģisko izmeklējumu bildes un/vai aprakstus, JA KLIENTS man iedod  lietotājvārdu un paroli. Tas  atvieglo  situāciju gan ārstējošam ārstam,  gan ārstam ekspertam, gan pacientam, jo nav jāstaigā  no iestādes un iestādi, vācot  izmeklējumu rezultātus. Viss process ir ātrāks un VDEĀVK komisijas lēmums pamatotāks.

Redzu, ka  pacientiem  DATAMED sistēmā mēdz būt virkne izmeklējumu, pie kuriem mūsu ekspertiem piekļuve ir liegta. Ceru, ka ar laiku  VDEĀ  Valsts komisijas vadība meklēs  risinājumu, lai mūsu  ārstiem būtu pieeja, tad mūsu darbs būs vēl kvalitatīvāks.

Vienlaikus mēs,  komisiju ārsti ļoti gaidām vismaz  kaut ko no e-veselības, jo ikdienā strādājam ar izmeklējumu papīru kaudzēm, ar biezām ambulatorām kartēm, bet  ne visi izmeklējumi tajās ir atrodami.

Ar  cieņu,
VDEĀVK  Liepājas nodaļas
vecākais ārsts eksperts-nodaļas  vadītāja, Aina Pelnēna

 

 

Pateicamies to, ka izmantojat DATAMED sistēmu un jūtamies gandarīti, ka tā Jums noder darbā vai savas veselības aprūpē.

Paldies par Jūsu atsauksmēs un labiem vārdiem! Priecāsimies par dažādiem stāstiem, pieredzi ar DATAMED un ar Jūsu atļauju publicēsim tos atsauksmju sadaļā.