Kādēļ radioloģijas diagnostikā jāizmanto mākslīgais intelekts?

  • tas palīdz radiologiem, kad to pietrūkst
  • samazina atbildes sniegšanas laiku
  • novērš cilvēciskā faktora radītās kļūdas
  • paātrina pacienta nokļūšanu piemērotā aprūpē
  • samazina medicīnas aprūpes izmaksas sabiedrībai

DATAMED ir vairāku pasaulē vadošo Mākslīgā Intelekta (MI) lietotņu radioloģijai izplatītājs Baltijā un Austrumeiropā.


Gleamer

BoneView - Mākslīgais Intelekts kaulu lūzumu atpazīšanai BoneView RTG izmeklējumos ir unikāls ar savu spēju atrast lūzumus gan pieaugušo, gan bērnu kaulos. Esam saņēmuši ļoti daudz labas atsauksmes no mūsu pašu slimnīcām, kā piemēram Daugavpils, Jēkabpils un pat Traumatoloģijas un Ortopēdijas slimnīcas, kurās visās šis algoritms ir bijis testēts. Ir pierādīts, ka šis risinājums uzlabo diagnostikas laiku, samazina kļūdas un samazina iespējas, ka kaut kas tiks palaists garām un pacients sūdzēsies attiecīgajās instancēs. Izmantojot BoneView kā dubultu pārbaudi Jūs izvairieties no sīku bojājumu nepamanīšanas. BoneView atklāj lūzumus, izsvīdumus, dislokācijas un kaulu bojājumus rentgena attēlos, pētījumi pierāda, ka uzlabojums ir novērojams līdz 30%.

ChestView - Mākslīgais Intelekts plaušu RTG izmeklējumiem, lai atrastu anomālijas plaušās. ChestView nodrošina radiologiem un klīnicistiem tūlītēju un automātisku krūškurvja rentgenstaru 2. nolasījumu, kas pilnībā integrēts radiologa darbplūsmā. Tā mērķis ir krasi palielināt jutību, lai atklātu smalkas novirzes. Viens no tūlītējiem ieguvumiem būtu daudz agrāk atklāt iespējamās vēža pazīmes. ChestView nosaka pneimotoraksu, pleiras izsvīdumu, alveolāro sindromu, plaušu mezgliņu un videnes masu.

Abi risinājumi ir ļoti ātri ieviešami, ērti un nemainīs ārsta darba plūsmu. Risinājumi atbalsta integrāciju ar RIS, izmantojot HL7. Nemanāmi integrējas ar visām IT infrastruktūrām un PACS, lai apstrādātu atbilstošus izmeklējumus un parādītu rezultātus lietotāja parastajā vidē.

Drīzumā kompānija laidīs klajā MI risinājumus kaulu vecuma noteikšanai un kaulu mērījumiem, kas automātiski parāda deformācijas, izliekumus un citas nepilnības kāju, pēdu, mugurkaula un krūškurvja rentgenos.

Gleamer – Francijas uzņēmums, dibināts 2017 gada Decembrī, pašreiz nodarbina 45 darbiniekus.
Pašreiz Eiropā un Amerikā piedāvā divus algoritmus, kurus izmanto vairāk kā 3500 lietotāji vairāk kā 300 slimnīcās.

https://www.gleamer.ai/solutions/boneview/

 

Lunit

INSIGHT MMG - Mākslīgā Intelekta algoritms Mamogrāfijas skrīningam. INSIGHT MMG – Algoritms trenēts ar vairākiem simtiem tūkstošu piemēru, kas attiecīgi padara šo rīku par unikālu palīgu ārstiem un labāko savā industrijā ar 96% precizitāti un iespējām uzlabot krūšu skrīninga efektivitāti, pamanot veidojumus daudz agrākā stadijā. Arī šis, līdzīgi kā visi Lunit produkti ir gan FDA apstiprināti, gan EU reģistrēti ar CE marku un ir Class IIA medicīnas iekārtas. Lietojot Insight MMG ārsts speciālists daudz precīzāk var diagnosticēt vēzi, algoritms ir spējīgs norādīt precīzu veidojuma atrašanās vietu, ko norāda ar siltuma karti vai kontūru, automātiski tiek aprēķināts anomālijas rādītājs (abnormality score), kas palīdz orientēties veidojuma lielumā un nopietnumā, kā arī tiek aprēķināts krūts blīvums, kas tiek kategorizēts četros tipos. Vairāk vizuāla info un pētījumi par šo produktu pieejami - (https://www.lunit.io/en/products/insight-mmg)

INSIGHT CXR - Mākslīgā Intelekta algoritms plaušu RTG INSIGHT CXR – Algoritms trenēts ar vairāk kā 3 500 000 piemēru, kas šo algoritmu padara par līderi savā grupā ar 97-99% precizitāti. Precīzi nosaka 10 no visvairāk sastopamajām krūškurvja anomālijām rentgenogrammā. Atbalsta tuberkulozes skrīningu. Tieši tāpat kā otrs produkts šim ražotājam, algoritms precīzi nosaka anomālijas lokāciju ar siltuma karti vai kontūru, norāda anomālijas procentu (abnormality score) un papildus spēj nodrošināt “gadījuma ziņojums”, kurā apkopots vispārējais analīzes rezultāts, sašaurināts līdz katram atradumam. Vairāk vizuāla info un pētījumi atrodami (https://www.lunit.io/en/products/insight-cxr)

Lunit – Dienvidkorejas uzņēmums, dibināti 2013 gadā. Nodarbina vairāk kā 190 darbiniekus, tajā skaitā vairāk kā 30 Mākslīgā intelekta pētniekus un ārstus.
Pašreiz Eiropā un Amerikā piedāvā divus algoritmus, kurus izmanto vairāk kā 80 valstīs.

https://www.lunit.io/en/products


Brain Scan

Brain Scan - Mākslīgā intelekta algoritms, kas palīdz atrast insulta riskus CT izmeklējumos. Unikāls patoloģiju klāsts – šķirošana līdz 26 klasēm – plašs atklāto patoloģiju skaits palīdz noteikt prioritāti neatliekamās palīdzības pacientiem. Novērš kļūdas sarežģīta smadzeņu diagnostikā, netraucēta integrācija, ko nodrošina BrainScan mākoņrisinājums. Arī šis produts ir gan CE marķēts, gan FDA apstiprināts un ir medicīnas ierīce.

Brain Scan – Polijas uzņēmums, kurš tirgū darbojas no 2014 gada

https://brainscan.ai/

 

Mūsdienās mākslīgais intelekts ir kļuvis par ļoti uzticamu un precīzu palīgu diagnostikā. Mūsu pārstāvētie risinājumi un algoritmi ir medicīnas iekārtas, kas ir izgājuši gan EU medicīnas iekārtu sertifikāciju, gan sarežģīto FDA, jeb ASV medicīnas iekārtu sertifikāciju.

Sazinieties ar mums, lai norunātu prezentāciju un risinājuma izmēģinājumu Jūsu medicīnas iestādē!