Ārstiem

  • piekļuve radioloģijas, kardioloģijas un laboratorijas izmeklējumiem vienuviet
  • ērti pārskatāma izmeklējumu vēsture
  • ja ārsts strādā vairākās iestādēs, piekļuve visiem izmeklējumiem vienuviet
  • iespēja nosūtīt izmeklējumu piekļuvi citām ārstniecības iestādēm, ārstiem, pacientiem
  • iespēja pievienot papildus izmeklējumu dokumentus

Pacientiem

  • izsaukt, apskatīt un lejupielādēt savus izmeklējumus
  • ierakstīt savus radioloģiskos izmeklējumus CD/DVD
  • nosūtīt savus izmeklējumus ārstniecības iestādei vai personai

Ar DATAMED palīdzību pacienti var ietaupīt laiku un naudu, lai saņemtu izmeklējumu rezultātus attālināti, nosūtītu tos citai ārstniecības iestādei, ģimenes ārstam, apdrošinātājam.

Lai pacientam nodrošinātu bezmaksas beztermiņa piekļuvi radioloģijas izmeklējumam, izmantojot DATAMED sistēmu, ārstniecības iestādes, veicot izmeklējumu, pacientam izsniedz individuālā izmeklējuma piekļuves rekvizītus (lietotājvārds un parole).

Pacienta ērtībām, kā alternatīva, ir radīta iespēja, izmantojot DATAMED sistēmu, piekļūt saviem rezultātiem arī bez individuālā izmeklējuma piekļuves rekvizītiem, taču tad bezmaksas pieeja iespējama ne ilgāk kā 30 dienas pēc izmeklējuma veikšanas, bet vēlāk pacientam jāsedz portāla izmantošanas izmaksas.

Minētais pakalpojums nekādā veidā neierobežo pacienta tiesības saņemt izmeklējumu rezultātus un citu informāciju ārstniecības iestādē, bez maksas vai saskaņā ar iekšējo iestādes kārtību.

 

Pacientu piekļuvei personīgajiem Izmeklējumiem tiek izdalītas sekojošas iespējas jeb piekļuves tiesību Portālā kategorijas:

1. Izmeklējums – Piekļuve vienam konkrētam Izmeklējumam, pastāvīga, bez beigu termiņa. Pacientam to piešķir ārstniecības iestāde vai Pacients arī pats var to uzģenerēt Portālā, nosūtot izmeklējumu;

2. Vizīte – piekļuve attiecīgajā dienā, kad pacients ir saņēmis piekļuvi, veiktiem un Sistēmā saglabātiem Izmeklējumiem; pastāvīga, bez beigu termiņa.  Piešķir ārstniecības iestāde;

3. Pēdējais mēnesis - piekļuve saviem pēdējo 30 dienu laikā veiktiem un Sistēmā saglabātiem medicīniskajiem izmeklējumiem. Piešķir ārstniecbas iestāde vai pieejams ar autentifikāciju pakalpojumu rekvizītiem (piemēram, internetbanku);

4. Arhīvs – Piekļuve visam personīgajam Pacienta izmeklējumu arhīvam, visiem datiem, kas pieejami Sistēmā, un kas satur Pacienta personas kodu. Termiņa ierobežojumi. Maksas pakalpojums, sadarbībā ar autentifikācijas un norēķinu pakalpojumu (internetbanku) sniedzējiem.